hacked cyberterroryzm.pl

Od początku powstania tejże strony, zastanawiałem się kiedy zostanie podmieniona. Stało się. „21 marca o godz. 14:34 strona główna naszego portalu została podmieniona” – pisze Gorion – „Podsumowując, uprzejmie informujemy, iż kilkudniowa przerwa w funkcjonowaniu naszego portalu była wynikiem ingerencji dwóch pseudohakerów w witrynę cyberterroryzm.pl (…) Redakcja portalu cyberterroryzm.pl w żaden sposób nie przyczyniła się do podatności i faktu podmiany strony, stąd nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wynikłą sytuację.

Smutne że czasami nie potrafimy przyznać się do błędów.. Gorion nazwał Gregstara oraz d3m0na ‚pseudohakerami’ nadając im przedrostek ‚pseudo’ tylko dlatego, że potrafili w prosty, twórczy sposób obejść zabezpieczenia na serwerze i spowodować podmianę strony. Naprawdę staram się zrozumieć Goriona, ale nie pojmuje dlaczego, jak pisze: „redakcja portalu cyberterroryzm.pl (…) przekazała sprawę Policji” – przecież to włamanie było dedykowane Gorionowi, mógł to potraktować jako wyzwanie i szanse na pokazanie że jest z niego specjalista z dziedziny bezpieczeństwa..

Reklamy

2 Komentarze

  1. x on

    Właśnie chodzi oto ze gorion nie jest zadnym specjalista… w swoim oświadczeniu napisal „Podsumowując, uprzejmie informujemy, iż kilkudniowa przerwa w funkcjonowaniu naszego portalu była wynikiem ingerencji dwóch pseudohakerów w witrynę cyberterroryzm.pl” jest to calkowita nieprawda strona byla podmieniona 5 minut a strone gorion na 3 dni wylaczyl sam bo nie wiedzial co sie stało i sam nie potrafil znalezc przyczyny ataku a za to ze ktos zostawil na jego stronie informacje o lukach (takie jakie on zostawia publicznie w TV) poszedl na policje z placzem

  2. Necro on

    Jak zwykle wywinął się z opresji wykorzystując niewiedzę osób którzy nie mają zielonego pojęcia, jego taktyka polega na tym aby nabrać marnymi numerami większość, tak aby przymknąć twarze znającym prawde :D.

    Tyle że na dłuższą metę to popadnie w depresje i teorie spiskowe, ciekawe co na to TVP i TVN – naprawdę szkoda mi tych frajerów ….


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: